26763392- 26763398      info@target-academy.ir
دپارتمان زبان ترکی استانبولی

موسسه آموزشی تارگت در راستای ارتقاء سطح آموزش زبان ترکی استانبولی تلاش دارد که یادگیری این  زبان را با ابزارهای کاربردی و پشتیبانی قوی برای زبان آموزان بسیار راحت و قابل یادگیری نماید.

 

 

 

زبان ترکی استانبولی زبانی با بیش از 83 میلیون گوینده در دنیا 

 

ترکیه کشوری زیبا در همسایگی شمال غربی ایران می باشد که از دیرباز به خاطر موقعیت جغرافیایی کشور ترکیه نسبت به کشور ایران، مردم ترکیه و ایران روابط نزدیکی با یکدیگر داشته اند. ترکیه و ایران چه در دوران باستان که ترکیه جزیئ از ایران بود و چه در دوره حاضر همواره تعاملات تجاری فراوانی با یکدیگر داشته اند. مابین این دو کشور تشابهات زیادی از نظر فرهنگی و قومی بین ترکیه و ایران وجود دارد. به طور نمونه در هم آمیختگی در بعضی از لغات و کلمات زبان ترکی با زبان فارسی و مذهب و بعضی از آئینها بچشم می آید .

 اما این درهم آمیختگی ها و تشابهات فرهنگی و مذهبی باعث شده است که این دو کشور درهای تجارت را به روی یکدیگر بگشایند و همیشه تاجران این دو کشور همواره در حال داد و ستد با یکدیگر بوده و هستند. یکی از مهمترین وجه های روابط این دو کشور که نخست وزیر فقید این کشور مرحوم نجم الدین اربکان در گذشته به یادگار گذاشت  در حوزه انرژی است که بر مبنای آن خطوط لوله نفت و گاز از ایران به ترکیه احداث گردید.

ترکیه کشوری جذاب برای مسافرت ایرانیان

علاوه بر آن آمارها نشان می دهد که این کشور مقصد نخست گردشگری ایرانیان است. ترکیه نیز مثل ایران دارای جاذبه های زیبای تاریخی، شهرهای درهم آمیخته سنتی و مدرن و ساحل های زیبا است. استانبول پرطرفدار ترین شهر بین گردشگران در تور نرکیه می باشد. از دیگر شهر های توریستی می توان به آنکارا، ماردین،آنتالیا، مارماریس، سیده، بدروم وشهر افسوس اشاره کرد.

 

استانبول ( قسطنطنیه)

این شهر بزرگترین شهر ترکیه است و همچنین مرکز فرهنگی و اقتصادی این کشور است. استانبول به عنوان پایتخت فرهنگ اروپا و سومین شهر توریستی جهان در سال 2010 انتخاب شد. تابستان‌های گرم و مرطوب و زمستان‌های سرد، بارانی و برفی ویژگی آب و هوای استانبول است. میزان بارش سالیانه استانبول به‌طور میانگین ۸۷۰ میلی‌متر است. میزان رطوبت نیز اغلب زیاد است.

 

تجارت ایران و ترکیه

از گذشته تا زمان حاضر تاجران ایرانی به ترکیه رفت و آمد داشته اند و اقلام زیادی را از ایران به ترکیه و بالعکس منتقل می کردند. از این اقلام که می توان خرما، هندوانه، پسته، آبمیوه تغلیظ شده را نام برد. از سوی دیگر کالاهای وارداتی از ترکیه به ایران شامل جواهرات، پوشاک، پارچه، میوه، طلا، سبزیجات و فندق می شود.

 

چرا یادگیری زبان ترکی استانبولی سودمند است؟

این روابط هم اکنون نیز بین این دو کشور برقرار است. یکی از دلایلی که زبان ترکی استانبولی را جذاب می کند همین ارتباطات است، اما تاجرانی موفق عمل خواهند کرد که بتوانند بهتر با خریدار و فروشنده ترکی ارتباط برقرار کنند که این ارتباط مستلزم یادگیری زبان ترکی استانبولی است. از دیگر دلایلی که اثبات می کند یادگیری این زبان برای شما سودمند است می توان به موارد زیر اشاره کرد؛

کلمه سازی در زبان ترکی استانبولی جالب است. زبان ترکی استانبولی یک زبان پیوندی است مثلا با چسباندن بعضی حرفها یک کلمه تولید می شود. کلمه ademimerkeziyetçilik  یعنی تمرکز زدایی.

با دانستن زبان ترکی استانبولی، می توان با شرکت های بزرگ و کسب وکارهای کوچک کشور ترکیه همکاری کرد زیرا فرصت های تجاری ترکیه در حال رشد است.

برای یادگیری زبان ترکی استانبولی نیازی نیست که برای برای یک صدا چند حرف از الفبا را یاد بگیرید زیرا این زبان دارای الفبای آوایی است و هر صدای خودش را دارد.

بعضی از کلمات در زبان ترکی استانبولی از فارسی گرفته شده اند مانند امید (ümit)، افسانه (efsane)، باغچه (Bahçe)، چوپان (çoban)، هندسه (Hendese)، استاد (üstad)و غیره.

زبان ترکی استانبولی یکی از 15 زبانی است که در دنیا صحبت کردن به آن رایج است.

اگر زبان ترکی استانبولی را یاد بگیرید می توانید زبان های  قزاقی، تاتار، ازبکی، قرقیزستانی را هم یاد بگیرید. بسیاری از این زبان ها در مناطق مهمی همچون چین و روسیه به کار برده می شوند. تسلط بر دستور زبان ترکی استانبولی باعث می شود تا زبان های تركی دیگر را به راحتی یاد بگیرید.

همین این ها دلایل خوبی است تا تصمیم خود را برای یادگیری این زبان بگیرید تا به دنبال آن فرصت های بیشتری به دست بیاورید. یادگیری این زمان به شما این امکان را می دهد رمانیکه ختی به منظور سفر غیر کاری به ترکیه رفته اید اطلاعات ارزشمندی در زمینه سرمایه گذاری و البته حیطه شعلی خود در کشور ترکیه کسب کنید.

از همه این دلایل که بگذریم طبق تحقیقاتی که به تازگی صورت گرفته است، یادگرفتن یک زبان خارجی می تواند اندازه ی مغز شما را افزایش دهد و همچنین مغز را باچالش جدیدی حین بادگیری مواجه خواهد کرد که در نتیجه مغز شما فعال تر خواهد بود. این تحقیقات نشان می دهد یک زبان آموز حافظه قویتری نیز دارد.

دانستن یک زبان جدید شما را جذاب تر از دیگران می کند. 71% از مردم آمریکا اعتقاد دارند یادگیری یک زبان خارجی باعث می شود جذاب تر به نظر برسید.

برای یادگیری زبان ترکی استانبولی به آموزشگاه برویم یا خودآموز یاد بگیریم؟

 

با احترام آکادمی زبان تارگت

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به آموزشگاه زبان تارگت می باشد. امارگیر وبلاگامارگیر سایتتقویم و ساعت
مشاهده آمار وبسایت